MPL MAXBES Ethernet Switch Guide

MAXBES kommer med 8-porter 1Gbit og 2-porter 10Gbit-hastighet. De åtte 1 Gbit-porter er enten tilgjengelige som åtte RJ45 kobberporter eller fire RJ45 kobberporter og fire 1 GBit SFP. Den open frame versjonen tilbyr også låsbare headers i stedet for RJ45. Alle porter har status dioder, som indikerer aktiviteten og hastighet til hver port.

 

MAXBES-løsningen er ekstremt kompakt og kan også brukes som open frame eller i et MIL-hus med connectors av ditt valg. Strømforsyning er 8-36VDC og bruker mindre enn 15W. Produktet kan betjenes ved -20 ° C til 60 ° C med valg opp til + 70 ° C.

 

For fiberportene kan de fleste Ethernet-compatible transceiver (acc. MSA) brukes. Det lar brukerne velge riktig transceiver for hver kobling. Som managed switch gir produktet tilgang til ulike switch innstillinger for å konfigurere funksjoner som: Quality of Service, VLAN, Rapid Spanning Tree, etc. For å justere disse switch innstillingene, gir MPL et brukervennlig webgrensesnitt.

Kategorier: ,

Beskrivelse

  • Inkluderer to 10 Gbit SFP + porter
  • RJ45 og topptekstversjoner
  • Bred inngang 8-36VDC
  • Fullt håndterbar via Web Interface eller Telnet
  • Kobber eller blandet kobber / Fiber-versjoner
  • Vifteløs drift

Disse funksjonene gjør MAXBES ideelt for robuste eller industrielle nettverksapplikasjoner. På grunn av lavt strømforbruk, robust og fleksibel design, passer produktene godt til ethvert innebygd system. Den passer perfekt, enten de brukes i et tøft, varmt eller annet hardt miljø. MAXBES gjør det enkelt å sette opp et utfordrende nettverk!

Technical Features

Board Key Data
Switch lookup Engine High performance lookup engine supports up to16k MAC entries
IEEE 802.3x flow control, back pressure flow control
Status LED 2 LEDs for each copper port (Link/Activity and Speed indicators)
1 LED for each SFP (Link/Activity indicators)
External Status LED All LED for remote indication are available over lockable header
Interfaces
Ports 8x 1Gbit copper, 2x 10Gbit SFP+ / or 4x 1Gbit copper, 4x 1GBit SFP, 2x 10Gbit SFP+
  Copper ports Auto crossover (Auto MDI/MDIX) support., auto polarity correction, auto negotiation
Support for 802.3az Energy Efficient Ethernet
  1Gbit SFP ports Supports all 1GBit SFP which are MSA compliant and Ethernet compatible
Support for digital diagnostics monitoring (DDM) and triple speed copper SFP
  10Gbit SFP ports (2x) Supports all 10GBit SFP+ and 1GBit SFP which are MSA compliant and Ethernet compatible
Support for direct attached cable SFP+
Management Software
MPL developed and maintains a management SW with easy to use web interface.
Management supports: • IEEE 802.1X MAC Address Checking • Switch statistic
(Layer 2 Management) • IEEE 802.1Q VLAN • Port Based VLAN
• IEEE 802.1D RSTP support • Quality of Service
• SNMP V1, V2c, V3 support • Accessible via https, Telnet, RS232
• IGMPv3 snooping • Firmware Update via HTTP or TFTP
• DHCP Client • TLS (HTTPS)
• Port monitoring • Trunking support (planned)
Power
Input voltage 8VDC- 36VDC, Reverse polarity protection
Power consumption 15W
Environment
Storage Temperature -45°C up to +85°C (-49°F to +185°F)
Operating Temperature -20°C to +60°C (-4°F to +140°F) at full operation
optionally up to 70°C (158°F)
Relative Humidity 5% to 95% non condensing
Standard Compliance
The MAXBES is designed to meet or even exceed the most common standard Particular references are:
EMC EN 55022, EN 55024, EN 61000, MIL-STD-461E
Shock & Vibration EN 60068
Environmental & Safety EN 50155, MIL-STD-810-F, EN 60601, EN 60950
Approval List CE, IEC 60945, IACS E10
The MAXBES has been successfully tested according EN50155, MIL-STD-810-G as well as CE marking

 

Packaging

Chassis version width x depth x height comment
DIN-Rail/Flange 162 x 120 x 62mm custom color or foil available
IP67 MIL 280 x 208 x 100mm custom housings and connectors available
Open Frame 155 x 105 x min 23mm custom cooling plate available

MAXBES Versions
[MAXBES versions]

 

In addition to the MAXBES switches, MPL provides a copper to fiber Ethernet Media converter, called TX2FX.

 

Accessories

SFP (optical transceiver) in stock
Optional: MPL offers following SFP modules (others on request)
SFP-1X 1Gb SFP 850nm optical transceiver, 1000BASE-SX, multi mode, up to 500m, with standard LC connector, case temp. -40 to +85°C
SFP-2X 1Gb SFP 1310nm optical transceiver, 1000BASE-LX, single mode, up to 10km, with standard LC connector, case temp. -40 to +85°C
SFP-3X 100Mb SFP 1310nm optical transceiver, 100BASE-FX, multi mode, up to 2km, with standard LC connector, case temp. -40 to +85°C
or any other standard SFP in accordance to MSA & Ethernet compatible